Archive for June, 2013

Ekipi Shqiptar fillon konkurimin ne Mersin 2013

Dje ne nje atmosfere festive dhe plot energji u celen Lojrat Mesdhetare “Mersin 2013”. Pjesemarres ne keto lojra jane 24 shtete te pellgut te mesdheut. Ceremonia e hapjes ishte nje festival  ku nderthurej historia, kultura, arti dhe mbi te gjitha sporti. Fryma e paqes dhe mirekuptimit mbizoteronte tek te gjitha delegacionet pjesemarrese te cilet duratrokiten dhe […]

Presidenti Nishani i dorëzon Flamurin Kombëtar Ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë në Lojërat Mesdhetare “Mersin 2013”

Në një ceremoni të veçantë, Presidenti i Republikës Bujar Nishani i dorëzoi sot Flamurin Kombëtar Ekipit Shqiptar që do të përfaqësojë vendin tonë në Lojërat e 17-ta Mesdhetare “Mersin 2013”, që do të zhvillohen në 20-30 qershor në Turqi. Presidenti Nishani duke u uruar sportistëve suksese dhe medalje në Lojërat Mesdhetare theksoi se ky aktivitet […]

DITA OLIMPIKE 2013 – DURRES

Festa e femijeve , 1 Qershori, u festua ndryshe kete vit ne qytetin e Durresit . 1 qershori ishte dhe Dite Olimpike ne saje te nje bashkepunimi te Komitetit Olimpik Kombetar Shqiptar dhe Qendres Kulturore te Femijeve Durres. Aktiviteti u zhvillua ne shetitoren Taulantia ku rreth 400 nxenes te moshave te ndryshme te shkollave 9 vjecare […]