Certifikohen trajnerët e Peshëngritjes

KOKSH në bashkëpunim me Federatën Shqiptare të Peshëngritjes dhe nëpërmjet programit të Solidaritetit Olimpik organizoi Kursin Teknik për Trajnerë në Peshëngritje. Kursi u zhvillua në ambientet e Parkut Olimpik të Tiranës, më datat 19 – 23 Nëntor 2019 nën drejtimin e ekspertit të Federatës Ndërkombëtare të

Nënshkuhen Bursat Olimpike “Pekin 2022”

Nënshkrimi i Bursave u zhvillua në një ceremoni në zyrat e KOKSH në prezencë të sportistëve dhe drejtuesve të Federatës Shqiptare të Skive. Të dy sportistët garojnë në sportin e skive, disiplina ski alpine. Për Erjon Tolën kjo do të jetë hera e pestë që përfaqëson Shqipërinë në Olimpiadë ndërsa Ezio Leonetti do të garojë […]

Njoftim zyrtar i KOKSH

Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar ju bën me dije ektraktet e vendime të Komitetit Ekzekutiv të mbajtura përkatësisht më datë 2 tetor 2019 dhe 12 nëntor 2019. VENDIM NR. 79 / 2019 Të pezullojë Presidentin e Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar z. Viron Bezhani dhe t’i kërkohet Asamblesë përkatëse shkarkimi i tij nga detyra. Ky vendim u […]

KOKSH solidarizohet me familjet e prekura nga tërmeti

Sot Shqipëria është në ditë zie kombëtare në respekt të viktimave që kanë humbur jetën nga tërmeti apokaliptik i 26 Nëntorit me magnitudë 6.4 të shkallës Rihter. Ekipet e emergjencës janë duke kërkuar ende nën rrënoja me shpresën për të gjetur të tjerë të mbijetuar. Deri më tani kanë humbur jetën të paktën 27 viktima […]

Bello: Trajnimi i trajnëreve të peshëngritjes, shumë i domosdoshëm para “Tokyo 2020”

Këtë të martë ka nisur Kursi Teknik për Trajnerë në Peshëngritje, i mbështetur financiarisht nga Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar dhe Solidariteti Olimpik, ndërsa organizaohet nga Federata Shqiptare e Peshëngritjes në Tiranë.  Në një intervistë për Radio Televizionin Shqiptar, Sekretari i Përgjithshëm i KOKSH, Stavri Bello u shpreh: ” KOKSH prej kohësh e ka pasur në […]

Takim me Federaten Shqiptare te Zhytjes

Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar zhvilloi sot një takim me përfaqësuesit zyrtar të Federatës Shqiptare të Zhytjes në kuadër të zhvillimit të Burimeve Njerëzore, si një politikë e mirëimplementuar e KOKSH. Presidenti i F.Sh. Zhytjes z.Igli Pustina shprehu nevojën e menjëhershme që kjo Federatë ka për kualifikimin dhe çertifikimin e instruktorëve të zhytjes. Ndonëse një sport […]