Jurgen Uldedaj, medalje bronzi ne Europian

Presidenti i Komitetit Olimpik Kombetar Shqiptar z. Viron Bezhani priti sot ne zyrat e KOKSH ekipin e boksit te te rinjve qe moren pjese ne Kampjonatin Europian te Bioksit per te Rinj, ne Zagreb.

Ne baze te shortit, dy boksieret shqiptar Jurgen Uldedaj dhe Rexhildo Zeneli kane hyre ne 8-teshen e pare, ne nje pjesemarrje prej mbi 300 boksiere ne kete aktivitete .
Boksieri Jurgen Uldedaj, ngjitet në podiumin e medaljeve në europianin dhe merr medaljen e bronzit per peshen 81 kg.

Kreu i KOKSH i dhuroi boksierit Jurgen Uldedaj Mirenjohjen e KOKSH per rezultatet e arritura ne kete kompeticion nderkombetar.
Ne fjalen e tij Bezhani theksoi se eshte nje nga politikat me prioritare te KOKSH zhvillimi dhe perkrahja e talenteve te reja.
Ai falenderoi te gjithe trajneret e boksit, Presidentin e Federates se boksit z. Leqejza , te cilet kane punuar fort per te arritur keto rezultate.
Nga ana tjeter KOKSH , premtoi Bezhani ka nisur menjehere perpjekjet per ti mundesuar ketyre sportisteve te talentuar trajnime ne nje qender stervitore jasht shtetit , me kushte dhe mundesi te nivelit te larte.

 

1 2

Print Friendly

Comments are closed.